więcej o turnieju...

Regulamin turnieju DON BOSCO

1. Udział w turnieju biorą zawodnicy z rocznika 2007 i młodszego.

2. Do gry w turnieju upoważnieni są zawodnicy/zawodniczki wpisani do protokołu.

3. Drużyna może liczyć max. 10 zawodników. Na boisku w trakcie meczu przebywa 5 zawodników plus bramkarz. Zmiany - system hokejowy. Kibice, rodzice zawodników w czasie wszystkich spotkań przebywają na trybunach.

4. W turnieju obowiązują: piłka nr 4,bramki wielkości 5x2m, boisko o wymiarach 40x20.

5. Czas gry wynosi 1x10 min.

System rozgrywek: 12 zespołów podzielonych na 2 grupy.

1. Gramy każdy z każdym.
  2. Drużyny z miejsc 1-4 grają w ćwierćfinałach, pozostałe, o miejsca 9-12
  3. O kolejności w grupie decyduje: 1. ilość zdobytych punktów, 2. bezpośredni pojedynek, 3. większa liczba strzelonych bramek, 4. korzystniejszy bilans bramkowy.

W przypadku 3 lub więcej drużyn z identycznymi parametrami punktowymi decyduje tzw. "mała tabela”.

Za zwycięstwo zespół otrzymuje 3 pkt., za remis 1 pkt., za przegraną 0 pkt.

Gra z autu wznawiana jest nogami i wyłącznie po ziemi

Rzuty wolne bezpośrednie. Odległość muru od piłki – 5 metrów.

Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 metrów.

Wznowienie gry przez bramkarza po aucie bramkowym odbywa się z tzw. „piątki”. Piłka musi być rozegrana z                  zawodnikiem z pola na własnej połowie. W przypadku przekroczenia linii połowy boiska bez kontaktu z                              zawodnikiem z pola, zarządzony zostaje rzut wolny pośredni z boku boiska na wysokości połowy.

W przypadku dotknięcia sufitu przez piłkę, zarządzony zostaje rzut wolny pośredni z boku boiska na wysokości                 przewinienia.

Kary obowiązujące: 1 min., 2 min., 3 min., wykluczenie z gry.

W kwestiach spornych, nie ujętych w regulaminie, bądź w sytuacjach losowych decyzje podejmuje organizator.