14.30

ZAKOŃCZENIE

więcej o turnieju...

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „FOOTBALL ARENA CUP”

Zapraszamy na II edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „FOOTBALL ARENA CUP”. Turnieju, który wpisał się na stałe w kalendarz rozgrywek młodych piłkarzy w województwie zachodniopolskim. Za sprawą udziału zespołów z dużymi umiejętnościami z ekstraklasowych klubów udało się stworzyć projekt sportowy do doskonalenia i kształtowania potencjału piłkarskiego najmłodszych adeptów piłki nożnej. W tegorocznej edycji weźmie udział 12 zespołów z Polski. Zaproszone zostały czołowe zespoły ekstraklasowe w tej kategorii wiekowej. Sportowych emocji i rywalizacji z pewnością nie zabraknie.

• Termin: 20 - 21 luty 2016 r.
  • Miejsce: Szczecin - KOMPLEKS SPORTOWY „FOOTBALL ARENA”

• 12 zespołów podzielone na 2 grupy
  • (każda grupa swoje mecze grupowe rozgrywa na swoim boisku)
  • faza grupowa / grupa A i B– eliminacje do grup finałowych
  • faza finałowa miejsca 1-4 / grupa LIGA MISTRZÓW (1A, 2A i 1B, 2B)
  • faza finałowa miejsca 5-8 / grupa LIGA EUROPY (3A, 4A i 3B, 4B)
  • faza finałowa miejsce 9-12 / grupa EKSTRAKLASA (5A, 6A i 5B, 6B)

• REGULAMIN TURNIEJU:

Na każdym etapie rozgrywek:

1. Drużyna biorąca udział w turnieju składa się z 12 zawodników.

2. Czas trwania jednego meczu wynosi 1x15 min.

3. Liczba zawodników na boisku: 5+1

4. W czasie spotkania obowiązują zmiany powrotne we właściwej strefie zmian.

5. Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery obowiązujące wg listy.

6. Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania w obuwiu piłkarskim (lanki, miękkie obuwie).

7. Mecze rozgrywa się piłkami nr 4.

8. Wymiary boiska: 40m x 20m

9.Wymiary bramek: 5x2 m.

10.Mecze rozgrywane na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią

11.Punktacja: Z=3, R=1, P=0

12.O kolejności decyduje liczba punktów, bezpośredni pojedynek, różnica bramek

13.W przypadku kilku drużyn mających taką samą liczbę punktów, tworzona jest mała tabela miedzy zainteresowanymi drużynami. Bezpośredni pojedynek, różnica bramek, bramki zdobyte. Rozstrzygają karne.

PRZEPISY GRY PODCZAS TURNIEJU

W trakcie trwania Turnieju stosuje się przepisy gry Polskiego Związku Piłki Nożnej dla danej kategorii wiekowej z wyjątkami:

1. Nie obowiązują przepisy dotyczące pozycji spalonej.

2. Odległość muru od piłki przy stałych fragmentach gry wynosi 5 m.

3. Rzut karny wykonuje się ze środka boiska, na gwizdek sędziego zawodnik przeprowadza akcję 1x1 z bramkarzem od połowy boiska, zawodnik ma 10 sekund na zakończenie akcji.

4. Wznowienie gry ze środka boiska traktowane jest, jako rzut wolny pośredni.

5. Rzut wolny: wszystkie rzuty wolne bezpośrednie. (jedyny rzut pośredni po błędzie bramkarza- złapanie piłki od swojego zawodnika i rozpoczęcie ze środka)

6. Aut za linii bocznej-podanie (dowolna wysokość) lub wprowadzenie, nie można zdobyć gola.

7. Aut bramkowy jest wybijany z tzw. „piątki”, ręką lub nogą /piłka nie może przekroczyć linii środkowej- błąd wprowadzenia rzut wolny (pośredni) ze środka dla drużyny przeciwnej.

8. Aut bramkowy wybijany z „piątki” musi być rozegrany na własnej połowie.

9. Bramkarz nie może łapać w ręce piłki po podaniu od zawodnika ze swojej drużyny. W przypadku błędu rzut wolny pośredni z linii pola karnego.

10. Niezależnie od kar przewidzianych w obowiązujących przepisach gry w piłkę nożną stosuje się kary dyscyplinarne: czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 1 minutę (żółta kartka) lub 2 minuty w zależności od stopnia przewinienia.(ostatecznie czerwona kartka)

11. W przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek żółtej kartki, kara dyscyplinarna ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika).

12. Czerwona kartka (również będąca skutkiem drugiej żółtej kartki) powoduje automatyczne wykluczenie z gry zawodnika.

13. W przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek czerwonej kartki, bądź po upływie kary 3 – minutowej, można wprowadzić do gry zawodnika innego niż ukarany czerwoną kartką.

Sędziowie: W trakcie meczu obsadę sędziowską stanowi jeden sędzia z ZZPN.

O sprawach nie ujętych w regulaminie decyduje organizator.